Metamorfoza siostry Małgorzaty – makijaż korekcyjny

Metamorfoza siostry Małgorzaty

Ten post będzie o miłości siostry Małgorzaty do słońca. O miłości nieodwzajemnionej, niesprawiedliwej i okrutnej, która zostawiła ślady na twarzy i w sercu siostry M. Ostry romans ze słońcem o mało nie wpędził siostry M w bezmiar depresji, ale zjawił się doktor Make-up i dopisał happy end do tej historii.

Siostra Małgorzata: Kocham słonce, ciepło, które przenika kości, jaskrawe promienie odbijające się w szybach. Tegoroczne lato wreszcie mnie dopieściło. Gdy słupek rtęci wskazywał 36 stopni, z obłędem w oczach biegałam po mieście, wznosząc twarz ku niebu, z którego spływał żar. Po kilku tygodniach intensywnego pławienia się w promieniach, moja twarz nabrała nowych barw. I nie był to bynajmniej złocisty brąz równomiernie rozprowadzony od brody po czoło. Były to nierównie brązowawe plamy, połączone z czerwienią rozszerzonych naczynek i bladym różem przebarwień potrądzikowych. Brutalnie potraktowana przez słońce, planowałam emigracje na Saharę, by resztę życia spędzić jako pustelnik w namiocie bez lustra. Pikanterii całej sprawie dodał fakt, ze właśnie zbliżały się urodziny koleżanki oraz impreza, którą pomagałam zorganizować. Rozważałam ewentualność założenia czarnej, woalki, by zakryć pokiereszowaną twarz. Na szczęście zjawił się Doktor Make-up i dokonał cudu.

Doktor Make-up: Na naszym blogu chcemy pokazać Wam jak działa magia makijażu. Rozpoczynamy wizażowe metamorfozy. Pierwsza pod nóż poszła siostra Małgorzata. Kiedy zaczynam malować klientkę, zawsze ustalam, co w jej twarzy, chcę skorygować, szukam też pięknych elementów, które należy podkreślić. Rozmawiam z klientką, proszę, by powiedziała mi, co chciałaby zmienić w swoim wyglądzie. Taka rozmowa jest bardzo ważna, bo my kobiety znamy dokładnie każdy milimetr naszej twarzy. W przypadku Małgosi najważniejsza była korekta cery, bo na twarzy pojawiły się posłoneczne przebarwienia. Należało więc ujednolicić koloryt skory. Gosia ma typ cery, który stanowi wyzwanie dla wizażysty, jest to skóra mieszana, a więc czoło, nos i broda lubią się przetłuszczać. Taką twarz trzeba odpowiednio przygotować do makijażu, inaczej zaaplikowane kosmetyki nie utrzymają się długo. Kolejnym wyzwaniem są oczy siostry Małgorzaty – z jednej strony to jej duży atut (piękny kolor tęczówki), a z drugiej strony mają trudną budowę (niezbyt duże i głęboko osadzone). Robiąc makijaż, należy je powiększyć i wydobyć z oczodołu oraz zakryć lekkie zmarszczki mimiczne. W przypadku oczu głęboko osadzonych, często występuje zasinienie – kolejny punkt do korekcji. Listę rzeczy do poprawy zamykała regulacja łuku brwiowego. To co zasługuje na podkreślenie w twarzy Małgosi to piękna tęczówka oczu, pięknie zarysowana kość policzkowa i długie rzęsy, (które należy koniecznie podkręcić).

Diagnoza w gabinecie Doktor Make-up:

  •   będziemy ciąć, kryć i powiększać
  •   poprawiać oczy
  •   modelować łuk brwiowy
  •   podkreślać kości policzkowe
  •  modelować owal twarzy

Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach. Nie zostały one przerobione w photoshopie. To tylko ręka Doktora Make-up, trochę kolorowych kosmetyków i magia makijażu. W następnym poście, przedstawimy Wam dokładną receptę oraz konkretne kosmetyki, których użyłam. Opiszemy poszczególne etapy operacji plastycznej. Zaprezentujemy to tak, by każda kobieta, mająca podobne problemy, mogła samodzielnie zoperować się w zaciszu domowym.

Dziękujemy stylistce fryzur Izie Jankowskiej i fotografowi Danielowi Świtkowi za pomoc 🙂

Tak było przed wizytą u Dr Make-up – przebarwienia, lekkie poparzenie słoneczne, zaczerwienienia, naczynka

Z gabinetu Dr Make-up wyleciałam na skrzydłach samouwielbienia 🙂

Reklamy

5 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: